W dniu 17.02.2021. przedszkolaki z grupy "Misie" obchodziły nietypowe święto - Dzień Kota. Wszystkie dzieci zmieniły się w kociaki, tańczyły przy muzyce, uczestniczyły w konkursach, wykonały pracę plastyczną. Był to dzień pełen wrażeń.
Wych. Iwona Rusin, Sylwia Malesza-Gumienna
Aktualności
Dzień Kota
- 2
Dyżury Psychologów i Pedagogów Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Turku
Walentynki
Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki czyli Święto Zakochanych. Walentynki są okazją nie tylko do wyznawania sobie miłości, ale również do złożenia pozytywnych życzeń wszystkim osobom, które lubimy. Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową, która działała kilka dni. Za jej pośrednictwem uczniowie mieli możliwość przesyłać sobie słowa sympatii. Zadbano również o Walentynkowy wystrój naszej szkoły przygotowując gazetkę szkolną.
Życzymy, by atmosfera miłości i przyjaźni towarzyszyła Wam każdego dnia!
Walentynkowe serduszko przyjaźni
Grupa "Misie" przesyła walentynkowe serduszko przyjaźni.
Nauczyciele: Sylwia Malesza-Gumienna, Iwona Rusin.
Wyniki konkursu "Bezpieczeństwo w Internecie - korzyści i zagrożenia"
Wyniki szkolnego konkursu plastycznego "Bezpieczeństwo w Internecie- korzyści i zagrożenia" skierowanego do uczniów klas 1-3.
I miejsce - Weronika Janeczek klasa 2
II miejsce - Amelia Nowakowska klasa 2
III miejsce - Joanna Michalak klasa 1Wyróżnienia:
Cezary Kopczyk klasa 2
Katarzyna Klimaszewska klasa 1
Julia Adamek klasa 120
Dzień Bezpiecznego Internetu
W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu na lekcjach informatyki uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa i netykiety w sieci. Następnie na lekcjach plastyki klasy 4 - 7, robiły plakaty.
A oto efekty ich pracy.13
Bezpieczne Walentynki 2021
„Święto Zakochanych” obchodzone 14 lutego to doskonała okazja do poruszenia tematyki z zakresu profilaktyki HIV/AIDS. Nasza szkoła również włączyła się w akcję
"Bezpieczne Walentynki 2021". Zapraszamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Turku.
Terminy postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022
Bal karnawałowy
Karnawał to czas zabaw i bali, także dla najmłodszych. W tym roku ze względu na panującą sytuację każda z grup bawiła się w swojej sali. W tłusty czwartek przedszkolaki z Wyszyny uczestniczyły w długo wyczekiwanym przez nie balu karnawałowym. Z dumą prezentowały swoje piękne stroje. Dekoracja sal wprowadziła dzieci w radosny, bajkowy nastrój i zachęcała do wspólnej zabawy. Wśród dziewczynek królowały wróżki, księżniczki, biedronki i kotki. Chłopcy zmieniali się w super bohaterów, nie zabrakło także motywów zwierzęcych oraz piratów i policjantów. Nie sposób zliczyć wszystkich postaci, które zawitały na bal w grupach: Słoneczka, Misie i Motylki. Rozpoznać dzieci nie było łatwo, gdyż rodzice wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem. Wszyscy świetnie się bawili. Uśmiech nie znikał z twarzy dzieci. Podczas odpoczynku przedszkolaki słuchały bajek i zagadek o ich bohaterach. To niezwykłe wydarzenie dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych przeżyć oraz porcję dodatkowej energii. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie przepięknych balowych strojów.
Wychowawcy grup: Renata Bryl, Iwona Rusin, Sylwia Malesza-Gumienna Alicja Burszewska.
Godziny otwarcia biblioteki w czasie edukacji zdalnej
Poniedziałek: 8.00 - 12.15
Wtorek: 13.00 - 15.55
Środa: 7.30 - 10.30
Czwartek: 13.00 - 15.55
Piątek: Nieczynna
Warsztaty mydlarskie w świetlicy szkolnej
W dniu 20 stycznia w świetlicy szkolnej odbyły się bardzo ciekawe zajęcia a mianowicie warsztaty mydlarskie. Była to niecodzienna okazja, aby własnoręcznie wykonać indywidualnie zaprojektowane mydło. Podczas zajęć każdy z uczestników samodzielnie przygotował mydełka o wybranym przez siebie kolorze, kształcie i zapachu. Pod okiem wychowawcy świetlicy dzieci mogły eksperymentować z formą, kolorem, fakturą i aromatami, dzięki czemu warsztaty sprawiły, że były to niezapomniane chwile kreatywnej radości. Uczestnicy samodzielnie wybierali kształty, nadali mydełkom niepowtarzalny zapach i kolor, co sprawiło, że każde mydło było wyjątkowe. Własnoręcznie wykonany upominek sprawia jeszcze więcej radości osobie obdarowanej wiec nasi wychowankowie zdecydowali, że obdarują mydełkami najbliższych, a dokładnie Babcie i Dziadków. Ta ciekawa lekcja nie tylko była okazją do świetnej zabawy, ale również rozwijała nasze zdolności manualne i wyobraźnię.
Kamila Żółtyszek13
Funkcjonowanie szkoły po feriach
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
Informuję, że od 18 stycznia 2021 r. uczniowie klas I-III wracają do szkoły. Uczniowie klas IV-VIII do 31 stycznia kontynuują naukę w sposób zdalny. Oddziały przedszkolne funkcjonują bez zmian. Świetlica szkolna działa na zasadach ustalonych we wrześniu.
Nauczanie stacjonarne klas I-III będzie się odbywało w reżimie sanitarnym zgodnie
z wytycznymi MEiN, GIS oraz MZProsimy rodziców dzieci klas I-III o zapoznanie się z procedurami zamieszczonymi na stronie internetowej szkoły spwyszyna.edupage.org w zakładce dokumenty.
Projekt edukacyjny Cyfrowa Mapa Dorzecza Warty w ramach Cyfrowej Szkoły Wielkopolsk@ 2020
Uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej w Wyszynie wraz z opiekunami realizują projekt Cyfrowa Mapa Dorzecza Warty, który ma na celu budowanie i pogłębianie związków uczniów z „małą ojczyzną”, poznanie struktur i zależności w środowisku społeczno-przyrodniczym poprzez analizę relacji w czasie i przestrzeni, nabycie umiejętności identyfikacji problemów naukowych, stawiania hipotez, umiejętności obserwacji, zbierania danych, przetwarzania interpretacji wyników przy wykorzystywaniu technik informatycznych oraz formułowania wniosków, wykorzystanie poznanych narzędzi i metod matematyki do opisu lub rozwiązania prostych problemów życia społecznego i przyrody. W ramach projektu uczniowie będą realizowali dwa wybrane scenariusze: „Zmienność czasowa i przestrzenna elementów pogody oraz analiza jej wpływu na funkcjonowanie przyrody i społeczeństw” a także scenariusz „Ile dwutlenku węgla (CO2 ) wytwarza Twoja rodzina poprzez zużycie energii elektrycznej?”. W ramach projektu szkoła otrzymała stację meteorologiczną, która została zamontowana przy budynku szkoły, stacja będzie współdziałała z programem „WeatherTool”, który zostanie zainstalowany na laptopie oraz tabletach, otrzymanych w ramach projektu edukacyjnego. Nasza szkoła została także wyposażona w dwa bezprzewodowe czujniki Sense Disc, które są przenośnym laboratorium doświadczalnym, dzięki nim uczniowie będą mogli w prosty sposób zbadać między innymi temperaturę, poziom hałasu, natężenie światła, co zapewni im proste i bezpieczne środowisko do odkrywania świata. Projekt edukacyjny trwa do końca maja 2021 roku, po ukończeniu projektu uczniowie lepiej poznają problemy przyrodnicze i społeczno-gospodarcze w najbliższym otoczeniu- w miejscowości Wyszyna, wzrosną ich kompetencje w zakresie technik komputerowych (cyfrowych), planowania i prowadzenia prac zespołowych, stawiania hipotez oraz wnioskowania, prowadzenia obserwacji i pomiaru różnych zjawisk, zwiększą się umiejętności współpracy w zespole, systematyczność, odpowiedzialności za powierzone zadanie, dokładności w tworzeniu map i wykresów.
Opiekunowie grup uczniowskich
Izabela Ujazdowska
Kamila Żółtyszek
Konkurs ,,Przeczytałem ja, przeczytaj i Ty” rozstrzygnięty!
Komisja w składzie: Małgorzata Klimaszewska, Anna Mielcarska oraz Jolanta Prusinowska przyznała nagrody następującym osobom:
Filipowi Miazio (z klasy7b) za ilustrację do książki ,,Harry Potter”, Łucji Szmagaj (z klasy 6) za ilustrację do ,,Ani z Zielonego Wzgórza”
oraz wyróżnienie dla Marty Włodarczyk (z klasy 4) za ilustrację ,,Nela – mała reporterka”.
Serdecznie gratulujemy!
Zbiórka słodyczy
W dniach 14 -18.12.2020r. w Szkole Podstawowej w Wyszynie zorganizowana została zbiórka słodyczy dla dzieci z Świetlicy działającej przy Caritas we Włocławku.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serca.
Życzenia świąteczne
Kolędowe jasełka
"Jest taki dzień..." Grupa Motylki
Konkurs ,,Weekendowe czytanie" rozstrzygnięty!
Komisja w składzie Renata Jaśkiewicz oraz Jolanta Prusinowska wytypowała zwycięzców konkursu:
I miejsce – Kornelia Zaroda (kl.1) – 23 prace
II miejsce – Julia Pilarska (kl.1) – 19 prac
III miejsce – Antonina Radecka (kl.1), Cezary Kopczyk (kl.2) – 12 prac
oraz wyróżnienia:
Magdalena Witaszewska (kl.1) – 10 prac
Katarzyna Klimaszewska (kl.1), Ksawery Burszewski (kl.2), Jakub Tomaszewski (kl.2) – 9 prac
Ponadto w konkursie wzięli udział:
Łucja Kwietniewska (kl.2) – 8 prac
Weronika Janeczek (kl.2) – 7 prac
Hanna Karczewska (kl.1) – 4 prace
Tomasz Jankowiak (kl.1) – 3 prace
Julia Żerkowska ( kl.1) – 1 praca
Zofia Kowalska ( kl.1) – 1 praca
Wiktoria Urbańska ( kl.1) – 1praca
Nataniel Antas (kl.1) – 1 praca
Joanna Michalak (kl.1) – 1 praca
38
3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych